enterosgel, enterozoo a sanogel

Enterosgel je polyhydrát polymetylsiloxanu, polymer, který vzniká jako výsledek polykondenzace methylsiantriolu s vytvořením siloxanových vazeb Si-O-Si a interglobulárních vodíkových vazeb Si-O...НО-Si, díky nimž probíhá svinutí lineárních struktur do globulí, které představují koloidní částice s číslem fragmentů СН3SiO1,5 od 17 do 35. Na povrchu globule se nacházejí methylové skupiny a nevelké množství nekondenzovaných koncových hydroxylových skupin. Povrch globulí je solvatovaný molekulami vody. Globule, které se spojují týmiž siloxanovými vazbami, tvoří póry. Vytvořené póry přežívají dlouho (více než 3 roky) prakticky beze změn díky tvrdé struktuře (matrici) s organickou podstatou povrchu. (zdroj Enterosgel.eu)

Všechny tři jsou střevní adsorbenty (enterosorbenty) na bázi hydrogelu kyseliny metylkřemičité. Jedná se o bezbarvý gel, který působí v trávicím traktu, kde na sebe nevratně váže toxiny, škodlivé látky, patogeny a alergeny a odvádí je z těla ven.

Enterosgel se nevstřebává do krve, je netoxický, chemicky inertní, nepřilnavý k povrchu sliznic, neadsorbuje živiny (vitamíny, makro a mikroživiny). Dle stránek výrobce neničí dobré bakterie ve střevech, ale pouze ty špatné (studie na králících nejsou).

Podává se v případě otrav i jako silný detoxikační prostředek.

Enterosgel byl vyvinut v Rusku, u nás se prodává také český produkt s názvem Sanogel (křemíkogel) a nově EnteroZoo určený pro zvířata, jeho cena je však o hodně dražší - viz tabulka.

Vzhledem k tomu, že Enterosgel má široké využití i u lidí, je vhodnější zakoupit nejlevnější variantu Enterosgel v tubě a mít jej doma vždy po ruce, jak pro vlastní potřebu, pro děti i pro zvířata. Skladovatelnost je minimálně 3 roky.

Návod jak podat Enterosgel jako první pomoc při otravách je na tomto obrázku na stránce Jedovaté rostliny.

Enterosgel polymetylsiloxan polyhydrát 70%, čištěná voda 30% v lékárnách
EnteroZoo polymetylsiloxan polyhydrát 60%, čištěná voda 40% veteriny
Sanogel přesný poměr s vodou neuvádí eshop výrobce

 

    balení cena balení cena za 10 g  

EnteroZOO tuba

100 g

247 Kč

24,7 Kč

 

EnteroZOO dóza

450 g

750 Kč

16,7 Kč

 

EnteroZOO sáčky

15 x 10 g

490 Kč

32,7 Kč !!

 

Enterosgel tuba

225 g

315 Kč

14 Kč

 

Engerosgel sáčky

10 x 15 g

290 Kč

19,3 Kč

 

Sanogel

450 ml (500 g)

770 Kč

15,4 Kč

 
ceny průměrné, aktuální k 1.1.2018